"Ölçemediğiniz hiç birşeyi yönetemezsiniz."

TEOTİ Çiğli Anaokulları Rehberlik Çalışmalarımız

Bir çocuğun geleceğine rehberlik etmek, geleceğin liderlerinin ortaya çıkarılmasını sağlayacaktır. Önemli olan yol göstermek, yapabileceğine inanmasını sağlamak. İşte tüm sır burada.

Teoti Çiğli Anaokullarına başlayan her çocuğumuzun gelişim gözlem çalışmalarını yapıyoruz. Çocuğu merkeze alan Dinamik Eğitim Yaklaşımımızla, onları geleceğe hazırlıyoruz.

Rehberlik etmek, yol göstermektir, Onun yerine yapmak değil…

Teoti Çiğli Anaokulları rehberlik hizmetimizdeki birincil hedefimiz “geleceğe hazırladığımız çocuklarımızın aklen ve ruhen gelişmelerini sağlamaktır.

Bir yola çıkıyorsak önce hazırlıklarımızı tamamlamamız gerekiyor. Çocuklarımızın eğitim hayatı yolculuğunda, ihtiyaç duyabilecekleri her şeyi onlara hazırlatıyoruz. Yol gösteriyoruz, ihtiyaçlarını tespit etmelerini sağlıyoruz. Amacımız onların kendilerini gerçekleştirme serüvenine başlamalarını sağlamak.

İşte bu nedenle çocuklarımızın okula başladıkları andan itibaren durum tespitleri ve geliştirilecek alanları karşılaştırıyoruz. Her zaman yaş normunun üzerinde sonuçlar almasını sağlıyoruz.

TEOTİ Çiğli Anaokulları Rehberlik Çalışmalarımız
Çocuk Gelişim Testleri

Çocuk Gelişim Testleri

TEOTİ Çiğli Anaokulları, rehberlik hizmetleri sayesinde çocuklarımızın gelişim özellikleri, ilgi alanları, yetenekleri, güçlü ve güçsüz yönleri onlarla tanıştığımız ilk günde uzmanlarımız tarafından geçerliliği kanıtlanmış gelişim testleri ve gözlemler sayesinde belirlenir. Bilişsel, duygusal, sosyal, fiziksel, ince ve kaba motor alanlarında gelişim düzeyi belirlenen öğrencimize özel eğitim programı hazırlamanın ilk adımı bu şekilde atılmış olur. Kurumuzda uygulanan test ve envanterlerin başlıcaları şunlardır;

 • Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
 • AGTE Ankara Gelişim Envanteri
 • Cattel 2A Zeka Testi
 • Bender Gestalt Algı ve Motor Testi
 • Frostik Gelişimsel Görsel Algı Testi
 • Benton Görsel Bellek Testi
 • Porteus Labirentleri Zeka Testi
 • Kent Egy Sözel IQ Testi
 • Peabody Resim Kelime Testi
 • Gessel Gelişim Figürleri Testi
 • Good Enough Bir İnsan Çiz Testi


Çocuk Gelişim Testleri

ORYANTASYON

Aile ortamından ayrılıp, ayrı bir birey olarak var olmayı ilk defa deneyeceği bu ortamda çocuklarımızın yaşayabileceği olası uyum problemlerinin önüne geçmek ve bu dönemde onlara ihtiyaç duyduğu sosyal ve duygusal desteği sağlamak amacıyla oryantasyon hizmetlerimizi devreye sokuyoruz.

VELİ GÖRÜŞMELERİ

Öğrencilerimizin veya velilerimizin ihtiyaç duydukları alanlarla, yaşayabilecekleri olası problemlerle ilgili ve ailenin okul öncesi eğitime aktif olarak katılımını sağlamak adına velililerimizle belirli aralıklarla bireysel görüşmeler gerçekleştirilir.

Formu Doldurun Sizi Arayalım