Etkin Bir Anaokulu Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Etkin Bir Anaokulu Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Her anne baba çocuğunun iyi ve kaliteli bir eğitim aldığından emin olmak ister ve bu doğrultuda çeşitli araştırmalar yapar. Anaokulu çocuklar için eğitimin ilk basamağıdır ve oldukça hassas davranmak gerekmektedir.

Her anne baba çocuğunun iyi ve kaliteli bir eğitim aldığından emin olmak ister ve bu doğrultuda çeşitli araştırmalar yapar. Anaokulu çocuklar için eğitimin ilk basamağıdır ve oldukça hassas davranmak gerekmektedir. Bu yazımızda da anne babalar için bilgilendirici olması açısından etkin bir anaokulu eğitimi nasıl olmalıdır? Konusundan bahsedeceğiz.


Bir anaokulunun iyi bir anaokulu olduğunu gösteren birden fazla kriter vardır. Bu kriterleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Anaokulunda uygulanan eğitim modeli,
  • Öğretmenlerin eğitim bilgisi ve tecrübesi,
  • Anaokulunda alınan güvenlik tedbirleri,
  • Okulda uygulanan faaliyetlerin çeşitliliği,
  • Okulda kaç saat eğitim verildiği,
  • Okulun fiziki şartları,
  • Bir sınıfta kaç adet öğrenci ile ders yapıldığı,
  • Yemeklerin ne derece sağlıklı menülerden oluştuğu.

Etkin bir anaokulu eğitimi nasıl olmalıdır? Sorusu bu şekilde cevaplanabilir. Teoti Anaokulları olarak çocuk gelişiminin evrensel olduğu ve her çocuğun kendine has bir birey olduğunun farkındayız. Bu bilinç sayesinde eğitimimizin standart çerçevesini belirleyerek mutlu, kendinden emin, sorumluluk bilinci yüksek bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Öğretmenlerin eğitim konusundaki bilgisinin öneminden ve gerekliliğinden bahsetmiştik. Profesyonel eğitimciler ve uzmanlar tarafından oluşturulmuş öğrenme ortamlarımızı çocuklarımızın gelişimlerini destekleyen uyaranlarla donattık. Modern eğitim yöntem ve teknikleri ile okul - aile - çocuk - arasındaki dengenin eğitime yansımasıyla başarı kaçınılmazdır. 

Bizler Teoti Anaokullarında yalnızca eğitim sunmuyoruz aynı zamanda çocuklarımızın yaşayarak öğrenmesini sağlayarak onları hayata hazırlıyoruz. Bunun yanında, motor, sosyal, duygusal, dil ve bilişsel gelişim alanlarında becerilerinin en üst düzeye ulaşmasını, özbakım becerilerini kazanmalarını, ilkokula hazır olmalarını, iyi alışkanlıklar kazanmalarını, Türkçeyi doğru ve güzel kullanmalarını hedeflemekteyiz.

Çocuklarımızın kendilerini rahat ifade edebilmeleri için güler yüzlü ve sevgi dolu yaklaşımlar sergilemek, sorumluluk bilincini geliştirici aktiviteler düzenlemek, yetenek ilgi ve becerilerini belirleyip, yenilerini katmak programımızın temel ilkelerindendir. Okul öncesi eğitimimizin temel amacının başında çocuklarımızın tüm gelişim alanlarına destek olarak hem eğlenip hem de öğrenmelerini sağlamak gelir. Çocuklarımızın güvenli ve huzurlu bir ortamda kendilerini keşfetmelerini sağlamak, toplumun üretken bir bireyi olabilmelerinin yolunu açmak için eğitim kurumumuzda en büyük özeni ve hassasiyeti gösteriyoruz.

Günümüzde çok fazla sayıda anaokulu, bakım evi, kreş vs. bulunmaktadır. Bu da anne babalar için kafa karıştırıcı olabilir. Anne babalar artık daha bilinçli olmalarına rağmen bazı detayları gözden kaçırabiliyorlar. Bu noktada başvurdukları eğitim kurumunun ailelere karşı bir rehber görevi görmelidir. Anne babaların aklında hiçbir soru işareti kalmayacak şekilde onlara gerekli bilgileri sunmaları gerekir. Bu yazımızda etkin bir anaokulu eğitimi nasıl olmalıdır? Sorusunu yanıtladık.. Daha detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

Formu Doldurun Sizi Arayalım