İzmir Almanca Dil Eğitimi Veren Anaokulu

İzmir Almanca Dil Eğitimi Veren Anaokulu

İzmir Almanca dil eğitimi veren anaokulu arayışınız için Teoti Anaokullarında, çocuklarınız için kaliteli bir dil eğitimi sunuyoruz. Sanılan kanının aksine dil eğitimi yalnızca İngilizce ile sınırlı değildir.

İzmir Almanca dil eğitimi veren anaokulu arayışınız için Teoti Anaokullarında, çocuklarınız için kaliteli bir dil eğitimi sunuyoruz. Sanılan kanının aksine dil eğitimi yalnızca İngilizce ile sınırlı değildir. Özellikle çocuklarının dünya vatandaşı olmasını isteyen anne babalar çocuklarının ikinci bir dil daha öğrenmesini destekliyor.

 Bu noktada çocuğun İngilizceden sonra hangi dili öğrenmesi gerektiği konusunda ikileme düşülebilir. Şunu söyleyebiliriz ki İngilizceden sonra öğrenimi en çok tercih edilen dil Almancadır. Bu sebeple de Almanca dil eğitimi veren anaokulu arayışı içinde olabilirsiniz.

Farklı dilleri öğrenmenin güzelliği bir yana, ikinci, üçüncü bir dil öğrenen çocukların pek çok gelişim alanı da öğrenmeyen yaşıtlarına göre daha etkili ilerlemektedir. Peki erken yaşta dil öğrenmenin faydaları nelerdir? Bu faydaların bir kısmını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Öncelikli olarak çocuğunuz hem eğlenir hem de öğrenir.
  • Öğrenmeye daha açık olur ve aktif olarak katılım sağlar.
  • Bilişsel olarak gelişir,matematik ve bilimsel yeteneği gelişir.
  • Özgüven sahibi olur.
  • Yeni bilgiler öğrenmeyi daha pratik bir şekilde yapar.
  • Farklı ortamlara ve farklı insanlara çok daha rahat uyum sağlar.
  • Başka bir yabancı dil daha öğrenmek istediğinde bunu kolaylıkla yapar.

İzmir Almanca dil eğitimi veren anaokulu kapsamında, dil öğrenmenin faydalarını bu şekilde sıralayabiliriz. Neredeyse tüm anaokulları öğrencilerine İngilizce eğitimi vermekte. Fakat ikinci bir yabancı dil eğitimi veren anaokulu sayısı çok daha az. Bizler de Teoti Anaokulları olarak ikinci bir yabancı dil eğitimi veren nadir kurumlar arasında olduğumuzun bilincindeyiz. 

Bu bilinç ile ilerleyerek çocuklarımızın ikinci bir yabancı dili öğrenirken aynı zamanda her açıdan da gelişmesini sağlıyoruz. Çocuklarımız okulumuzda eğitim gördüğü süre boyunca İngilizce ve Almancaya maruz kalmaktadır. Uyguladığımız metodik çift dilli eğitim sayesinde çocuklar, yabancı dilleri yaşayarak ve deneyimleyerek öğreniyor.

Kurumumuzda görev alan İngilizce ve Almanca öğretmenlerimiz alanında deneyimli ve profesyoneldir. Çocukların dil öğrenimini desteklemek adına asla Türkçe konuşmamaktadırlar. Bu sayede çocuklar sürekli olarak Türkçesini duydukları cümlelerin Almanca ve İngilizce dilindeki karşılığını da duymaktadır.

İzmir Almanca dil eğitimi veren anaokulu olarak farkındayız ki bir insanın yeni dil öğreniminde en etkili yaş aralığı 0-6 yaştır. Bu yaşlarda öğrenilen tüm bilgiler diğer yaşlara oranla çok daha kalıcı olmaktadır. Bu doğrultuda çocukların aldığı eğitimin kalitesi de oldukça önemlidir. Unutulmamalıdır ki doğru öğrenilen bilgiler kadar, yanlış öğrenilen bilgiler de kalıcıdır ve düzeltmesi zordur.
 

Formu Doldurun Sizi Arayalım