TEOTİ Çiğli Anaokulu

TEOTİ Çiğli Anaokulu Açılıyor

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

TEOTİ Çiğli Anaokulu

TEOTİ Çiğli Anaokulu Açılıyor

TEOTİ Çiğli Anaokulu

Çiğli anaokulu ve kreş ihtiyaçları için araştırmalarımızı yaptık ve amaçlarımızla bütünleştirdik.

Uzun yıllardır yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde, çocuklara hizmet eden kaliteli bir yapının oluşması tartışmasız en önemli konu oldu bizim için. Geleceğimizin mirası çocuklarımız için en iyisinin ne olduğuna karar verebilmek için sistemi çok iyi bilmemiz gerekiyordu. Çok sevdiğimiz, yaşadığımız şehir olan İzmir’de bir anaokulu…

Bölge seçiminde dikkat etmemiz gereken bir çok detay vardır. Önce yaptığımız işin niteliğini anlayabilecek kitleye yönelik çalışmamız gerekiyordu. Modern, çağdaş, eğitim düzeyi yüksek bir kitle ancak yaptıklarımıza değer verebilirdi. Çünkü her şey onlara hitap ediyordu. Çiğlide anaokulu açmak fikrinde karar kıldık.

Çiğlide anaokulu açmak bizim için çok önemliydi. İlk tercihimiz Ataşehir’de anaokulu açmaktı. Uzun araştırmalarımız sonucunda, isteklerimizi gerçekleştirebileceğimiz anaokulumuzun binasını bulduk. Planlarımızı oluşturduk. Şimdi sıra isme gelmişti.

Çiğli’de anaokulunun adı ne olacak?

Önce çocuk dedik ya, çocuklarımızdan yola çıktık. Onların isimlerinin bir araya gelmesiyle TEO-Tİ ortaya çıktı. Geleceğin liderleri olacaklar. Kendi hayatlarının liderleri… Yalnız onlar daha küçük ve sembolleştirmemiz gerekiyordu. Ormanların kralı aslan figürü logomuzu tamamladı. Geleceğin kralları…

TEOTİ Çiğli Anaokulu Eğitim yaklaşımımız ne olacak?

Logo ve yer bulduk. Güzel de şimdi içeride yapacağımız çalışmaların çocukların hayatına dokunacak şekilde dizayn edilmesi gerekliydi…

Çiğlide montessori anaokulu açmak, ya da çiğli de waldorf anokulu olmak, yada çiğli de reggio emilia anaokulu olmak. Her birinin kendi içinde mükemmel yanları vardı. İyi ama birini seçsek diğerinden vazgeçmek durumdayız. Hepsini kullanmak farklı bir tarz oluşturmak anlamına geliyordu.

Sanırım zor olanı seviyoruz, TEOTİ Anaokulları olarak. Madem ki  çiğlide okul öncesi eğitim bizim işimiz olacak o zaman kendi programını oluşturan olmalıyız. Madem ki kendi programımızı oluşturacağız o zaman kısa bir değerlendirme yapalım ve daha çok çocuğa faydası olsun.

Tüm bu bilgiler ışığında, bir eğitim kurumunun bağlı bulunması gereken tek yer var. O da Milli Eğitim Bakanlığıdır. Bizde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir anaokuluyuz.

TEOTİ Çiğli Anaokulu Aydınlıkevler’de Açılıyor?

İkinci şube arayışlarına başladık. İhtiyaçlarımıza uygun ikinci binamızı bulduk. Ve projemizi hazırladık. Çiğli TEOTİ Anaokulları iki şube ve toplamda 200 öğrenci kapasitesine sahip olacaktı. Bu bizi çok heyecanlandırdı. İki şube tek sistem, maksimum performans ve yüksek kalite olgusu. Asla vazgeçmeyeceğimiz standartlarımız olacak.

Şimdi eğitim felsefemize başlayabiliriz. Çünkü tüm çalışmalar bu felsefe üzerine inşa edilecek.

Çiğli Anaokulu Eğitim Felsefemiz

TEOTİ Çiğli Anaokulu olarak eğitim modellerini inceledik. Bir çoğunun yapılandırılmamış eğitim yaklaşımları olduğunu biliyorduk ama bu kadar basite indirgendiğine ihtimal bile vermemiştik.

TEOTİ Anaokulları hiçbir işlemini basite indirgememeli ve yüksek fayda oluşturmalıydı. Çocuk gelişiminin evrensel oluşu, her çocuğun gelişim hızının farklı olması eğitimin de dinamik bir yapı oluşturmasının önünü açıyordu.

İşte bu nedenle Dinamik Eğitim Programını ( DEP) oluşturduk. Kulağa biraz farklı geliyor  olabilir.

TEOTİ Çiğli Anaokulu- Dinamik Eğitim Yaklaşımı

Dinamik Eğitim Yaklaşımı, çocuğun gelişimsel evrelerini çok iyi bilen ve yeteneklerini açığa çıkaran yapı olarak ortaya çıktı. Ölçemediğiniz hiçbir şeyi yönetemezsiniz. Doğru. O zaman anaokulumuza kayıt olan çocuklarımızın gelişimsel süreçlerini yakından takip edip, yetenekleri doğrultusunda gelişimlerini tamamlayabiliriz.

Rehberlik olgusunun sadece bir psikolog olmasından ibaret olmadığı, işlevsel, geliştirilebilir yapı olduğunu vurgulamak gerekiyor. İşte bu yüzden, çocuk, okul ve aile arasındaki bağın çok iyi dizayn edilmesi yani yapılandırılması gerekiyordu.

Yarı yapılandırılmış eğitim programı sayesinde, çocuklarımızın gelişimsel evreleri belli olacak ve yetenekleri doğrultusunda tam yapılandırılmış eğitim anlayışı, çocuğu merkeze alarak tamamlanacaktı. İşte bu bir gelişim sistemi olacaktı. Haliyle okulumuzda bulunan her çocuğun hayatına çok önemli dokunuşlar gerçekleşecekti.

Tabi tüm bunları bir tek kişinin yapması mümkün değil. Nitelikli ve kaliteli personel ile birlikte yapılabilirdi.

TEOTİ Çiğli Anaokulu Personel Süreçlerimiz

Teoti Aydınlıkevler Anaokulu ve Teoti Ataşehir Anaokulu Personellerini oluşturmak için niteliklerimizi belirledik. Manifestomuzu paylaştık.

  • Kural 1. Eğitim ancak nitelikli eğitmenlerle ve bir amaç doğrultusunda gerçekleştiğinde çocuk üzerinde ciddi etki gösterecektir.
  • Kural 2. Okulumuzda geçen her an değerlidir. Bu nedenle anaokulumuzda geçen her süre eğitimin bir parçası olmak zorundadır.
  • Kural 3. Boş zamanlarımız yoktur, en boş anımızda bile bir şeyler öğrenebiliriz ve öğretebiliriz.
  • Kural 4. Zaman yönetimini çok iyi yapmamız gerekiyor. Zamanı yöneten, kendini yönetebilir ve çocuklarımıza bunları verebilmemiz gerekiyor.
  • Kural 5. Her zaman pozitif bakış açısına sahip olacağız, olumlu duygular geliştireceğiz,
  • Kural 6. Her öğretmenimizin en az okul öncesi lisans eğitimini tamamlamış olması gerekiyor. Her personelimiz için eğitim felsefemiz ve kurum kültürümüzün yanı sıra hizmet içi eğitimlerini tamamlayacağız.
  • Kural 7. Bilgi güçtür ve biz bu gücü her zaman doğru olarak kullanacağız. Gelişeceğiz ve geliştireceğiz.
  • Kural 8. Sisteme bağlı kalacağız, gelişeceğiz ama işleyişi hep devam ettireceğiz.
  • Kural 9. Teoti Anaokullarında her personel emekli olana kadar çalışmalıdır.
  • Kural 10. Teoti Anaokulları her alanda örnek anaokulu olmak zorundadır.

Ortak amaçlarımızın oluştuğu personel grubunu okulumuz açılmadan 3 ay öncesinde işe aldık. Eğitim programımızın, işleyişimizin tüm alt yapısını oluşturduk. Sistemin tüm aşamalarını tekrar kontrol ettik. Eksiklerimizi tamamladık ve geliştirdik.

Hiçbir velimize biz yeni açıldık ufak tefek aksamalar var demeyeceğiz. Her detay çocuklarımızın hayatına maksimum düzeyde dokunabilmek için….

Yüksek Kaliteli Eğitim Ortamı

Bu kadar güzel çalışmaların mutlak suretle güzel bir eğitim ortamında olması gerekiyordu. İşte bu nedenle anaokulumuz için sadece bize özel, çocuklarımıza özel eğitim ortamları oluşturduk. Projelendirdik ve uyguladık.

Eğitim ortamımızı mümkün olduğu kadar sadeleştirebilirsek, odak noktamızı mümkün olduğu kadar eğitime odaklayabiliriz. İşte bu nedenle hem sevimli, hem de minimal bir yapı ortaya çıkardık.

Misafirlerimizi ağırlarken en iyi malzemelerimizi kullanırız. İşte biz de çocuklarımız için en kaliteli ürünleri tercih ettik ve kullanımlarına sunduk. Biliyoruz ki kalite hiç kimse yokken de aynı şeyleri yapmaya devam etmektir.

TEOTİ Çiğli Anaokulu Beslenme Yaklaşımı,

Çocuklarımızın sağlıklı gelişim gösterebilmeleri için sağlıklı bir beslenme programına ihtiyaç vardır. İşte bu nedenle biz de çocuklarımız için ihtiyaç duyabilecekleri vitaminler ve kalori miktarını bilerek aylık yemek planlarımızı oluşturuyoruz. Malzemelerimizin taze olmasına, organik olmasına özen gösteriyoruz. Beslenme üzerine çocuklarımıza ve ailelerimize bilgilendirmeler, sunum ve toplantılarımızı planlıyoruz.

Çiğli Anaokulu TEOTİ – Geri Bildirimler

En değerli varlığımız çocuklarımızdır. Siz onların yanlarında yokken, neler yaptığını bilmek istersiniz. İşte bu konular işimizin bir parçasıdır. Bu nedenle ihtiyacınız olabilecek tüm bildirimleri eksiksiz ileteceğimiz bir ortam oluşturduk. Bu sayede iletişim problemsiz bir hale gelecektir.

Veli iletişimleri bizim en önemli gördüğümüz konulardan biridir. O yüzden iletişimin sağlıklı olabilmesi için karşılıklı anlayışın aynı frekansta olması gerekmektedir. Ve biz bu konuda yüksek hassasiyeti sergiliyoruz. Hem çocuklarımızı tanıyacağız hem de ailelerimize tanıtacağız.

TEOTİ Çiğli Anaokulu, kurarken bahsettiğimiz konuların derinlemesine çalışmalarını hazırlamış durumdayız. Bizi güçlü kılan özelliklerimizin bir kısmını değerlendirdik. Daha fazlası için sizleri TEOTİ Anaokullarına bekliyoruz. Aydınlıkevler anaokulu ve Ataşehir Anaokulu Siz hangisini isterseniz biz oradayız.

Teoti Anaokulları Nerede Hizmet vermektedir?

Teoti Anaokulları, İzmir Çiğli Anaokulu olarak iki şubesiyle hizmet vermektedir. Hizmet verdiğimiz bölgelere https://teotianaokullari.com/ciglide-hizmet-verdigimiz-yerler/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Evka 2 bölgesi kreş ve anaokulu olarak hizmet veriyor mu?

Evet bu bölgelerden öğrenci alımlarımız mevcut. Aydınlıkevler anaokulumuz ve ataşehir anaokulumuza en yakın olanı tercih edebilirsiniz.

etiket: çiğli anaokulu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu