Çiğli aydınlıkevler anaokulu teoti anaokulları

Çiğli Aydınlıkevler Anaokulu Açılıyor

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
cigli aydinlikevler anaokulu teoti

Çiğli Aydınlıkevler Anaokulu

Teoti Çiğli Anaokulları, Çiğlide 2 anaokuluyla 2022 Eğitim sezonuna başlıyor. Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olacaktır. Şubat ayı içinde açılacak olup bir çok anlamda anaokulu algısını üst seviyeye çekmeyi amaçlamaktadır. Çiğli Aydınlıkevler anaokulu şubesi hakkında fiziki bilgilendirmeler yapacağız. Değerli çocuklarımız için imkanlarımızı sizlerle paylaşacağız.

Okulumuz fiziki yapı itibariyle ikiz villadan oluşmakta olup toplamda 550 m2 kapalı alana sahiptir. Zemin kat 1. kat ve 2. kattan oluşan anaokulumuzun bir de çatı katı bulunmaktadır.

Giriş alanında hem velilerimiz hem de çocuklarımız düşünülerek geniş bir alan oluşturulmuştur. Veli bekleme alanı, portmanto alanı ve sekretarya alanı karşılama alanı olarak planlanmış olup toplam alanımız 54 m2 dir.

Yönetim faaliyetlerimizin hepsi giriş karşılama alanımızda tamamlanmıştır.Müdür ve veli görüşme odamız bu katta yer almaktadır.

Kontenjanımızın %3 ü engelli bireylere ayrılmış olup bu katta bir adet engelli wc yapılmış olup, kaynaştırma grubu çocuklarımız için bir adet sınıf yapılmıştır. Yetişkinlerimizin ve zemin katta görev alacak personelimiz için bir yetişkin wc konumlandırılmıştır.

Çiğli Aydınlıkevler Anaokulu Yerleşim Planımız

Katlarımız

Zemin katımızda rehberlik hizmetlerinin sağlıklı yürüyebilmesi için bir adet rehberlik odası yapılmıştır.

Çiğli Aydınlıkevler anaokulu, 1. katında ise 2 adet 36 m2 lik sınıfımız yer almaktadır. Yine bu katta kız ve erkek çocuklarımız için ayrı ayrı wc ler hazırlanmış olup yetişkin tuvaleti de yapılmıştır. Yemekhane bu katta yapılarak her iki katta bulunan çocuklarımızın daha kolay ulaşabilmelerine olanak sağlanmıştır.

Çiğli Aydınlıkevler anaokulu, 2. katımızda ise 1 adet 30 metrekarelik sınıfımız ise çok amaçlı olarak düşünülmüş olup resim, sanat, drama, satranç gibi etkinliklerin yapılabilmesine olanak sağlanmıştır. 4 adet 25 m2lik sınıfımız hazırlanmıştır. Yine çocuk tuvaletleri ve yetişkin tuvaletleri bu alanda yer almaktadır.

Aydınlıkevler anaokulumuzda her katta iki yangın kaçış koridoru bulunmaktadır. Olası bir tehlike anında binanın tahliyesi bu sayede kolaylaştırılmıştır.

Bahçe Alanımız

Bahçe alanımız toplamda 200 metrekare civarındadır. Bahçemizin tasarımında çocuklarımızın toprakla bütünleşmesini önemsediğimizden çim alanlar oluşturduk. Bir survivor parkuru hazırlayarak çocuklarımızın fiziksel gelişimine katkı sunmayı amaçladık. El göz koordinasyon çalışmaları çok rahat yapabilecekleri platformda kondisyonlarını geliştirmeyi beraberinde stratejik olarak düşünmeyi geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Çiiğli Aydınlıkevler anaokulu kurgusunu yaparken öncelikle vereceğimiz eğitimin kalıcı ve nitelikli olabilmesi adına planlamalarımızı yaptık. Mümkün olduğu kadar sade ve kaliteli içeriğe önem verdik. Önce eğitim yapılanmamızı sağladık.

Eğitim Amacımız

Herkesin aklında yer alan montessori anaokulu olmak yada reggio emilia anaokulu olmak gibi düşüncelerin aksine daha farklı ve gerçekten çocuğu merkeze alan bir yaklaşımı benimsememiz gerekiyordu. Önceliğimizi bu alana vererek geçmiş tecrübelerimizden yola çıkarak yarı yapılandırılmış bir modelin çocukların ilk öğretime hazırlanmasını hızlandıracak yapısını uygulamaya karar verdik. Montessori, reggio emilia, waldorf gibi yaklaşımların yapılandırılmamış model olması, uygulama aşamasında ciddi aksaklıkların olması, yaklaşımın amacına uygunluğunun dışına çıkmaktadır.

İşte bu nedenle eğitimin dinamik bir yapıya kavuşması gerektiğinin bilincinde olarak, çiğli aydınlıkevler anaokulumuz da ve çiğli ataşehir anaokulu şubemizde dinamik eğitim programını hazırladık. Dinamik eğitim programımızda ana çerçeve planımızı hazırladık. Yani programın yarısını hazırladık. Diğer yarısı da çocuklarımızın gelişim durumuna göre revize edilerek tam yapılandırılmış ve çocuğa göre hazırlanmış programa dönüşmektedir.

Dinamik Eğitim Yaklaşımı

Dinamik eğitim programının en önemli özelliği çocuğun gelişimini yakından takip edip, grup normunun sağlanması ve grup oluştururken yaşa göre bir birine en yakında gelişim özellikleri bulunan çocukları bir araya almasıdır. Bu sayede çocuğun okula uyumu çok daha kolay olmaktadır. Farklı gelişim oluşması durumunda, çocukların gelişim taramalarının yapılması, durum tespitini kolaylaştırmaktadır. Eğitim Hizmetimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için eğitim felsefemiz sayfasını kontrol edebilirsiniz.

Rehberlik Yaklaşımımız

rehberlik cigli aydinlikevler anaokulu

İşte bu noktada rehberlik çalışmalarının önemini daha iyi anlayabiliyoruz. Kurucumuz Uzman Psikolog Ebru Karabulut tarafından tüm çocuklarımızın gelişimleri yakından takip edilecek olup, yeteneklerimizinde keşfi yapılacaktır. Okulumuzda yapılacak etkinlik çalışmaları da çocuklarımızın yeteneklerini geliştirici nitelikte olacaktır. Amacımız çocuklarımızın kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak ve keyif alan öğrenme yöntemini uygulamaktır. Teoti Çiğli Anaokulu Rehberlik sistemimiz

Çiğli Aydınlıkevler Anaokulu Öğrenme İlkelerimiz

Çocuğa Göre Öğretim İlkesi (Öğrenciye görelik):


Çocuklarımızın, hazırbulunuşluk, ilgi, ihtiyaç, beklenti, yetenek, beceri, zekâ, yaş, olgunluk gibi bireysel özellikleri dikkate aldık.

Hayatilik ilkesi (Yaşamsallık):


Teoti Anaokullarında, anaokulumuz yaşamın kendisidir. Öğrettiğimiz her bilgi, çocuk tarafından kullanılmaya başlandığında eğitim amacına ulaşmış demektir. Anaokulumuzda öğrendiği her bilgiyi yaşamının her alanında bilgi ve beceri olarak kullanabilecektir. Diş fırçalama, tuvalet eğitimi yada günlük yaşam aktivitelerimizin tamamını anaokulumuzda öğreneceklerdir.

Güncellik ilkesi (Aktüalite):

Çocuklarımızın ihtiyaç duyabilecekleri popüler bilgilerin kazandırılması amaçlanmaktadır. Bu bilgilerin kazanımı ve bilgilerle güncel yaşam arasında ilişki kurmalarını sağlıyoruz. Temizliğin önemine vurgu yaparken, kovid 19 gibi salgınların nasıl oluştuğunu bilmesi, güncel hayatla aralarındaki bağlantıyı kurmalarını kolaylaştıracaktır.

Yaparak-yaşayarak öğrenme ilkesi:


Çocuklarımızın yaşamının eğitim sürecine dahil edilerek öğrenmesine olanak sağlıyoruz. Etkinliklerimizde çocukların aktif olmasını ve bu sayede yaparak ve yaşayarak öğrenmesini sağlıyoruz. Yaparak ve yaşayarak öğrendiğinde verimlilik ve kalıcılık en üst noktada olacaktır.

Açıklık İlkesi ( Ayanilik)

Çiğli Anaokullarımızda, konularımızı işlerken çocuklarımız açısından net, kolay ve anlaşılır bir dil kullanıyoruz. Amaçlarımızı ve hedeflerimizi çocuklarımızla paylaşıyoruz.

Ekonomiklik ilkesi:


Ekonomi kıt kaynakları kullanma sanatıdır. Çocuklarımızla kıt kaynakları kullanarak sonuca ulaşmanın mutluluğu ve hazzının yaşanmasına katkı sağlıyoruz.

Somuttan soyuta ilkesi:

Çocuklarımıza bir konu anlatılırken elle tutulur gözle görülür olandan soyut yani düşünce ve hayal gücüne doğru sıralamayı benimsiyoruz. Bu sayede 3 yaşından 6 yaşına geldiğinde soyut kavramları da anlamlandırdığını söyleyebiliriz.

Yakından uzağa ilkesi:

Çocuklarımıza bilgileri verirken dikkat ettiğimiz konu, aile arkadaş, semt gibi yakınında bulunandan daha uzak olan bilgilere erişmesine destek oluyoruz. Böylece başka gerçekleri de kendi yaşantısına ilişkilendirmesini sağlıyoruz.

Basitten karmaşığa ilkesi:

Beyin önce kolay olanı öğrenir mantığıyla hareket ediyoruz. Önce en basit bilgileri sonrada zorluk düzeyine doğru ilerliyoruz. Biliyoruz ki karmaşık konuların temelini basitler oluşturur.

Kolaydan zora ilkesi:

En kolay öğrenebileceğimiz bilgilerden zora doğru sıralama sağlıyoruz. Bu şekilde ilerlememizin sebebi ise çocuklarımızın öz güvenlerini yükseltmektir. Bu sayede öğrenmeye karşı istek duygusu artmaktadır.

Günümüzden geçmişe ve geleceğe ilkesi:

Anaokulumuzda öğreteceğimiz her bilgi günümüz koşulları üzerinden başlamaktadır. Sonra geçmişten bu güne nasıl gelindiğine dair bilgileri sunabiliriz. Telefonu tanıtırken geçmişe gidip telefonu icat edenin kim olduğunu ve nasıl yaptığını öğreteceğiz.

Çiğli Aydınlıkevler Anaokulu Beslenme Yaklaşımımız

Çocuklarımız yetişkinlere göre çok daha hareketlidir. Haliyle daha yüksek enerji tüketirler. Kaybettikleri enerjiyi sağlıklı beslenmeyle dengeleyebilmemiz gerekmektedir. Bu bilinçle günlük alması gereken kalori miktarı hesaplanarak yemek listemizi gıda mühendisi eşliğinde hazırlıyoruz. Beslenme uzmanımız ile sağlıklı beslenmenin temellerini atıyoruz ve yeme alışkanlığımızı sağlıklı olarak planlıyoruz.

Sebze ve meyvelerimizle çok daha sağlıklı besleniyoruz.

Güvenli ve nitelikli anaokulu

Çiğli aydınlıkevler anaokulu ve Çiğli Ataşehir anaokulu olmak üzere iki şubemizle şeffaf yönetim anlayışımızla tüm velilerimizi çiğli anaokullarımıza bekliyoruz. Güvenli, nitelikli ve okul öncesi eğitimde standartların üzerinde hazırladığımız anaokullarımızda çocuklarımıza hizmet vermekten büyük bir onur duyuyoruz. Alışılmışın dışında profesyonel bir anaokuluyuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu Çiğli Anaokulu